Děje se

MICRONET ; inzerce nase.broumovsko.cz
Broumovské diskuzní fórum

Diskuzní téma:
 
icon | 11.07.19 08:39:30  |  (8.0.7) | Vilma   Prosím pana Starostu
Pane Starosto, zjednejte prosím nápravu! Na náměstí jsou zřejmě pozůstatky po trhovcích. Nějaký navršený obrovský odpad, asi z "bedýnek". Je to celé nějaké nakřivo. Tech. služby by to měly odstranit, než to na někoho spadne. A jak to vypadá ! Vždyť je to ostuda ! Děkuji
icon | 11.07.19 09:47:38  |  (8.0.7) | Petr   Neproste
tady, ale na úřadě. Toto není oficiální diskuse města Broumov, ale soukromá diskuse p. Školníka. Tady máte na p. starostu telefonní číslo, které je na webu města. 739 527 537 To už je ale moc práce najednou, že?
icon | 11.07.19 12:44:57  |  (8.0.7) | Knedlik   Otázka do pranice
Jestli on se nám Strejda z jiného diskuzního vlákna nepřevtělil do sarkastické Vilmy?
icon | 12.07.19 12:35:50  |  (8.0.7) | opbh   Aha
Takže v Broumově na náměstí máme dílo Jakuba Flejšara, jednoho z aktuálně nejvíc ceněných a prodávaných českých sochařů (a mimochodem je to taky na vedlejšák trenér Evy Samkové) a místním "znalcům umění" to vadí. Proboha lidi, začnete to vnímat trochu v širším kontextu a ne jenom jako líbí/nelíbí.
icon | 12.07.19 12:58:03  |  (8.0.7) | petr   re
Mě ta socha špatná sama o sobě nepřijde, je i docela zajímavá. Problém je podle mého názoru v tom, že je umístěna na zanedbaném místě.. zkrátka místní Platz a ta socha nejdou dohromady.
icon | 12.07.19 22:10:38  |  (8.0.7) | Knedlik   Konečně názory k věci.
S opbh jednoznačně souhlasím. Kdo umí věci nazírat s nadhledem, tak má život v lecčem bohatší. Názoru petra rozumím, ale já s ním nesouhlasím. Jednak si myslím, že tyto výtvory jsou přímo určené pro frekventované veřejné prostory, jako jsou náměstí a jednak se domnívám, že speciálně broumovské Mírové náměstí s tím nemůže mít žádný problém. Každá doba na něm zanechala nesmazatelný otisk. Dokladem je i jméno náměstí. Takže do takového stylového pel-melu toto dílo v pohodě zapadne. Je to můj názor, se kterým zase nemusí souhlasit někdo jiný. Docela by mne zajímalo, jak to vidí třeba Spacák.
icon | 15.07.19 15:23:34  |  (8.0.7) | Občanka   Prosím pana starostu
Reaguji na to zajímavé šroubení na našem historickém náměstí.To jsem koukala,co se to objevilo,když jsem se vrátila z dovolené!!!Historický,krásný sloup a kašna a vedle sada sešroubovaných prkýnek...to se k sobě opravdu nehosí.Asi by se ten výtvor hodil někam jinam.Je zajímavé,že někomu vadily trhy na náměstí,které tam patří a byly tam vždycky a nevadí jim tam toto monstrum.Kdo je bude hledat někde na nádvoří starého pivovaru,tam nikdo nepůjde.Když se ohánějí tím,že je náměstí historické,tak ať tuto etiketu dodržují a nedovolují tam takovéto moderní výtvory.
icon | 15.07.19 18:26:49  |  (8.0.7) | Broumovák   Sběrné suroviny na náměstí
Občanko, to že to je hnusné je jedna věc.

Daleko horší je, že město za tu hrůzu na náměstí zaplatilo 200 tisíc Kč.

Pochopil bych, že ten autor by přišel, poprosil o pronájem plochy za náměstí pro ten šrot a hlavně zaplatil, že to tam může strašit.

Vloni 200 tisíc za ty modré hadice, letos 200 tisíc za šrot.

Lidi musíte u voleb víc přemýšlet...
icon | 16.07.19 11:35:31  |  (8.0.7) | david   pro občanku
Zajděte k té hrůze a zjistíte,že to není z prkýnek,ale z rezavého železa.O to hůře.A to,že za to ještě platíme ja opravsu vrchol.
icon | 16.07.19 18:02:20  |  (8.0.7) | Jan   Broumovská hrůza
Což až z toho někdo spadne,to si možná bude někdo drbat hlavu.A nebude to dlouho trvat,protože,,broumováci jsou na určité věci rychlí"
icon | 16.07.19 22:49:17  |  (8.0.7) | občanka   kov
Broumováci jsou vážně rychlí :-) Možná se to dá prodat do sběrných surovin
icon | 17.07.19 14:24:26  |  (8.0.7) | petr   re
Zajímavé to dílo samozřejmě je, ale... za 200 litrů? To má být blbý vtip?
icon | 17.07.19 15:47:21  |  (8.0.7) | občanka   Petrovi
Ne, bohužel není. Machiavelismus v nejčistší formě. Naštvou obyvatelstvo nějakou "prkotinou", abychom si nevšimli, že ve vší tichosti schválili nějakou další věc, která nám všem otráví život. Hádáme se už několik let o pitomé sochy a zatím se potichu schválila nejhnusnější obřadní síň na světě, o 100% se zvedla daň z nemovitosti a poplatek za popelnice.

Kdy zase budou komunální volby? Už si vůbec nepamatuju, proč jsem tyhle lidi volil. Když se na to příště vykašlu nebo budu volit úplně někoho jiného, zřejmě to dopadne stejně.
icon | 17.07.19 17:19:18  |  (8.0.7) | Harvestor   Dotaz
Tak jsem byl dnes juknout o čem to je řeč...můžete mně říci, co tím autor chtěl říci? Nemám umělecké střevo, ale modrý kašpárky a vodovod u gymnázia ještě pochopim, ale toto???...mít to doma, tak volám Pumr-Jetrichov.
icon | 17.07.19 19:13:47  |  (8.0.7) | Občanka   taky nevím...
Obhlížela jsem to dílo ze všech stran,ale nic jsem v tom neviděla,o čem se na tabuli píše.Turisté obhlížejí a podivují se,lidé touží po trzích ,které se konaly každé 1.pondělí v měsíci,sešli se popovídali si s přáteli,nakoupili a hlavně levně.Teď přijeli trhovci ke starému pivovaru,kde mají určené místo,ale za chvíli odjeli,protože tam nikdo nepřišel,je to zastrčené místo.Komu to vadilo,že to bylo na náměstí?Je to tak všude.Už tak jsme tady zastrčení a člověk byl rád,že sem někdo zavítal a mohli jsme si nakoupit,levněji i pro děti.Nebylo to každý den,ale jen jednou v měsíci,tak to snad nikomu neublížilo.Horší jsou ty výtvory,které tam straší, na historickém náměstí,vedle tak skvělých památek,které turisti moc obdivují.
icon | 17.07.19 20:11:10  |  (8.0.7) | Jan   Hrůza
Těch 200 tisíc je prý jen výpůjčka.
icon | 20.07.19 23:10:00  |  (8.0.7) | Objektivní občan   Další díla "umělce"
Abych byl ve svém názoru skutečně objektivní, nespokojil jsem se s lakonickým konstatováním, že "na náměstí máme dílo Jakuba Flejšara, jednoho z aktuálně nejvíc ceněných a prodávaných českých sochařů". Zajímala mě i jeho další díla a jako první na mne na internetu vyskočily stesky občanů Jablonce nad Nisou viz https://jablonecky.denik.cz/zpravy_region/o-sedici-figure-sochare-jakuba-flejsara-vedou-jablonecane-vasnive-diskuze-20180622.html.
Podobně obšťastnil např. Lipník nad Bečvou viz https://m.facebook.com/photo.php?fbid=389698384488229&id=163512060440197&set=a.163806293744107&refid=13&__tn__=%2B%3D.
Další kousek můžete objektivně zhodnotit na odkazu https://www.metro.cz/foto.aspx?r=praha-metro&c=A150610_055945_co-se-deje_jsk&foto=JSK5bced3_JakubFejfar_Odpovajcfigura4.jpg.
Tak snad jsem alespoň z části doložil výtvory, kterými se mohli zastupitelé při schvalování řídit. Nevím, kdo návrh předložil a jak každý zastupitel hlasoval, ale to je v tuto chvíli nepodstatné.
icon | 22.07.19 11:01:37  |  (8.0.7) | petr   re
Vydávat tohle industriální peklo za umění je fakt sranda. Hnusný svařenec z ještě hnusnějších jeklů je fakt vrchol umělecké činnosti. Ale znovu opakuji, jsou místa, kam by se to hodilo, ale tohle zanedbané náměstí to opravdu není.
icon | 22.07.19 21:22:12  |  (8.0.7) | Alena   lepší využití financí
No, ono by bylo mnohem efektivnější, kdyby město vynaložilo tyto peníze na úklid zimního posypového materiálu na Spořilově. Polovina léta za námi a stále to hyzdí chodníky, parkoviště, okolí pošty .....

Zapište Váš příspěvek do diskuze:
Jméno: (povinné)
E-mail:  
Předmět: (povinné max.255 zn.)
Zpráva:
Icon1
Icon2
Icon3
Icon4
Icon5
Icon6
Icon7
Icon8
Icon9
Icon10
Icon11
Icon12
Icon13
Icon14
Před odesláním příspěvku vyjadřete svůj souhlas s dodržováním pravidel fóra zapsáním slova ANO   
IP ze které bude odeslán příspěvek je 172.18.0.25 (nginx-proxy.nginx-proxy)
Pro zvýraznění textu můžete použít značky:
[B] = tučné - začátek, [/B] konec( např. [B]text[/B] ) [I] = kurzíva - - začátek, [/I] konec ( např. [I]text[/I] ) nebo smajlíky :) a :(
Provozovatel stránek neodpovídá za obsah uveřejněných příspěvků. Za uveřejnované příspěvky zodpovídají jejich autoři.
Uveřejněním příspěvku do diskuse vyjadřuje autor souhlas s pravidly fóra.
Pravidla fóra