Děje se

MICRONET ; inzerce nase.broumovsko.cz
Broumovské diskuzní fórum

Diskuzní téma:
 
icon | 05.08.19 21:25:36  |  (8.0.7) | Josef Doskočil   to je sešup
Na fc Máme rádi Broumovsko je srovnání Broumova za Růčkové a za Bitnara. To je sešup dolů...
icon | 06.08.19 08:26:29  |  (8.0.7) | Josef Doskočil   strach
Stránka zmizela, autoři zneužili název, který má Školník, soukromé fotografie atd. T
icon | 06.08.19 12:09:52  |  (8.0.7) | Josef Doskočil   Mrštinová cenzuruje?
https://broumovinky.cz/
icon | 07.08.19 11:01:19  |  (8.0.7) | petr   re
Kdo to je Mrštinová?
icon | 08.08.19 07:35:16  |  (8.0.7) | Starosta   Cenzura
S tou "cenzurou" se to má takto. Vydavatelem Broumovských novin je město. Vydávání obecních periodik se řídí několika zákony a pravidly. Předsedkyně tiskové komise paní Mrštinová musí dbát na jejich dodržování. "Potrefená husa", která tak nahlas křičí na svých Broumovinkách, tyto zákony určitě zná, přesto posílá k otisknutí články, které jsou s těmito zákony v rozporu a nemohou být jen tak otištěny.
Většina z nás tyto zákony nezná a tak v tom potom máme zmatek - cenzura?!
Ale představme si situaci, že by třeba nějaký vysloužilý politik jel jednosměrnou ulicí svým autem v protisměru, zastavila jej městská policie a znemožnila by mu pokračovat v jízdě v protisměru. Také by to byla šikana starosty? Městská policie by na pokyn starosty šikanovala opozičního politika? Asi ne, většina z nás má auto a takové jednání "potrefené husy" by nám přišlo směšné. Stejné je to s těmi články do novin, akorát nikdo z nás nezná pravidla a zákony a tak to v někom může vyvolat zmatek.
icon | 09.08.19 10:30:11  |  (8.0.7) | Lubomír Franc   cenzura
Starosta Bitnar kritizuje moji činnost opozičního zastupitele. Pominu nyní jeho hanlivá vyjádření – potrefená husa, vysloužilý politik – a budu se věnovat věcné stránce věci.
V komunálních volbách roku 2018 jsem byl řádně zvolen občany Broumova do městského zastupitelstva (získal jsem i více preferenčních hlasů než p.Bitnar). Proto mám povinnost se vyjadřovat k záležitostem města – a to i k těm nepříjemným. Zadlužení města, nepovedené investice (smuteční síň), vysoká daň z nemovitostí, nenaplněné volební sliby, podivná koupě staré pošty, zbytečné výdaje na „sochy“ na náměstí apod. jsou témata, o kterých je třeba hovořit.
V posledních dvou měsících mám problémy s otištěním mých věcných příspěvků v Broumovských novinách. Proto své názory prezentuji i na https://broumovinky.cz/. Broumovské noviny jsou komunálním měsíčníkem, placeným z rozpočtu města. Zákon přímo upravuje možnost všem zastupitelům zde prezentovat své názory (to bohužel v Broumově přestává platit).
Proto své nezveřejněné příspěvky předložím veřejnosti i v rámci tohoto diskusního fóra.

Lubomír Franc
zastupitel města Broumova
icon | 09.08.19 10:32:41  |  (8.0.7) | Lubomír Franc   co nebylo v BN
CO NEBYLO ZVEŘEJNĚNO V SRPNOVÝCH BROUMOVSKÝCH NOVINÁCH

Do srpnového čísla Broumovských novin jsem zaslal příspěvek vyjadřující můj názor na sochu na náměstí. Pro posouzení veřejnosti proto předkládám svůj příspěvek v nezměněné podobě – bez komentáře.

SOCHA NA NÁMĚSTÍ
Dovolím si na tomto místě zveřejnit svůj názor na umělecké dílo na náměstí. Je pro broumovské náměstí naprosto nevhodné – většina veřejnosti říká že příšerné. Návštěvníci a turisté k nám jezdí především kvůli přírodě na Broumovsku, klášteru a dalším stavebním památkám – experimenty na náměstí je určitě nezajímají. Naše zadlužené město by pro své občany a turisty mělo opravovat chodníky, městské silnice nebo most pod Černou stezkou. Více jak 450 tis. Kč, které město v tomto projektu do dneška zaplatilo, by bylo užitečnější věnovat například jako příspěvek města majitelům domů na opravu fasád historického náměstí.
Broumov se stává experimentální laboratoří pro některé umělce a architekty (viz i problematická smuteční síň za 13 mil Kč). Za naše městské prostředky si tito lidé zkouší to, co by jim jinde vedení města neschválilo – tzn. realizovat svoje představy, které 90% občanů ve svém městě nechce.

Lubomír Franc
zastupitel města Broumova
icon | 09.08.19 10:35:47  |  (8.0.7) | Lubomír Franc   co také nebylo v BN
CO NEBYLO ZVEŘEJNĚNO V BROUMOVSKÝCH NOVINÁCH

Do srpnového čísla Broumovských novin jsem zaslal příspěvek informující o návrzích opozice na červnovém zastupitelstvu města.
Pro posouzení veřejnosti proto předkládám svůj příspěvek v nezměněné podobě – bez komentáře.

ČERVNOVÉ JEDNÁNÍ ZASTUPITELSTVA MĚSTA
Opozice na červnovém zasedání zastupitelstva navrhla tři usnesení, které byly koaličními zastupiteli zamítnuty. O co se jednalo:
Předseda kontrolního výboru p. Marek navrhl, aby kontrolní výbor provedl kontrolu cen tepla (tepelného hospodářství Broumov) za roky 2018 -2019. Cena tepla v Broumově je jedna z nejvyšších v rámci okresu Náchod. Koaliční zastupitele návrh na kontrolu zamítli – prý je vše v pořádku a kontrola je zbytečná.
Dále jsem navrhl, aby plánovaný zářijový seminář k investičním záměrům města pro roky 2020 – 2022 byl uspořádán v prostorách IC (bývalé kino) a byl přístupný veřejnosti. Jsem přesvědčen o tom, že plánované investice pro příští tři roky by měli být podrobeny veřejné diskusi – broumovská veřejnost má právo vědět, co se za obecní peníze připravuje. Koaliční zastupitele návrh na přístup veřejnosti bez zdůvodnění zamítli.
Dále jsem navrhl, aby bylo svoláno v říjnu zastupitelstvo, které by veřejně projednalo investiční záměry města na příští tři roky - tak jak budou prezentovány na výše uvedeném zářijovém semináři. Koaliční zastupitele opět návrh bez zdůvodnění zamítli.
Hlasování jednotlivých zastupitelů města najdete na stránkách města – ZM 05 Výpis ze zápisu web.

Lubomír Franc
zastupitel města Broumova
icon | 09.08.19 16:53:50  |  (8.0.7) | Broumovák   Lubomír Franc
Dobrý den. Konečně jsem zhlédl tu hrůzu na náměstí. Hnus.Kdyby z materiálu udělali houpačku byli by na tom lépe. Ale tohle nechápu. Jedna z mála věcích které se sem hodí.
icon | 09.08.19 20:58:21  |  (8.0.7) | strejda   Broumováku,
je zbytečné ten krám předělávat na houpačku. Dnes odpoledne se asi 15 mládežníků bavilo tím, že vylezli až na vrchol. Akorát jsem měl strach, že se to převrátí, začalo se to houpat. Asi to na takové sportovní výkony není konstruováno.
icon | 09.08.19 21:40:30  |  (8.0.7) | taky Broumovák   okamžitě do šrotu
Je potřeba vzít flexu nebo autogen a rozřezat to. U Pumra by za to ještě bylo na flašku.
Jinak to bude průser, ty hmoždinky co to drží v tom panelu moc nevydrží.
icon | 09.08.19 21:42:50  |  (8.0.7) | Petr   To p. Franc
"V komunálních volbách roku 2018 jsem byl řádně zvolen občany Broumova do městského zastupitelstva (získal jsem i více preferenčních hlasů než p.Bitnar)"
Pane Franc děláte si ale srandu ne? Hodně lidí v Broumově ví, jak jste k preferenčním hlasům přišel v jaké oblasti a jací "spoluobčané" byli přes "menšinovou" mafii sváženi a nuceni jít volit právě vás. Už v době voleb to bylo k zblití!!!
icon | 10.08.19 06:34:42  |  (8.0.7) | .-.   ??????
Pane Petr, co píšete, je tak závažné obvinění, kterému lze těžko uvěřit. Pokud to zdejší čtenář nemá pokládat za "jedna paní povídala," chce to důkazy. A jsou-li, proč jste s tím "nevyrukoval" hned po volbách????
icon | 10.08.19 09:35:59  |  (8.0.7) | Josef Doskočil   trestní oznámení
Majitel webu pan Školník by měl dát trestní oznámení na Petra za šíření pomluvy a urážku na cti.
icon | 10.08.19 10:51:02  |  (8.0.7) | Petr   Příspěvek
Dobrý den, příspěvek pro p, France nebyl psán jako urážka na cti. Pokud je to tak chápáno tak se upřímně omlouvám. Byl psán v afektu kdy tady brečí jak je cenzurován. Možná měl být spíš příspěvek napsán formou otázky jak k preferenčním hlasům přišel. Uvědomuji si to. Omlouvám se. A panu Francovi doporučuji vydávání vlastních novin pro jeho opoziční názory.
icon | 10.08.19 11:16:30  |  (8.0.7) | Josef Doskočil   brečí?
Konstatuje fakta; nejsem volič France,ale uznávám, že zvolený zastupitel má právo se svobodně vyjádřit v novinách placených městem. Starosta si tam dělá v úvodnících politickou propagandu každý měsíc...nejsou to jeho noviny!
icon | 10.08.19 11:28:39  |  (8.0.7) | petr   re
Nekočkujte se, co si lidé zvolili tak to také mají. Broumov byl jednou z posledních výsep SOCANŮ v ČR, což považuji za takový zajímavý IQ test voličů v Broumově…
icon | 10.08.19 14:00:28  |  (8.0.7) | .-.   Tak
to by mě rovněž zajímalo, jak p. Franc k preferenčním hlasům přišel! To abych věděl jak to udělat, kdybych se náhodou nechal někde napsat na kandidátku. To stál jako neviditelný z plentou a kroužkoval vhazované volební lístky? Nebo, nedej Bože, se v noci potajmu dostával do bytů těch voličů, které nevyhovovali p. Petra testu? Jak já p. France podceňoval!!!
icon | 11.08.19 09:54:41  |  (8.0.7) | Občan   Krajské volby 2020
Už se těším, až budou příští rok krajské volby. Socani ve většině krajů nepřelezou 5% a pan Franc skončí jako placený člen představenstva Údržby silnic Královéhradeckého kraje. Voliče ČSSD převzal Babiš a Okamura. Aby taky ne, když socani podporují v rámci své multikulturní ideologie import "lékařů" a "jaderných inženýrů" v gumových člunech do Evropy a také podporují perzekuci kritiků masové imigrace do Evropy.
icon | 11.08.19 22:52:23  |  (8.0.7) | petr   Lubomír Financ
Přesně tak a nejvíce se těším až ve volbách do poslanecké sněmovny těch 5% nepřelezou společně s topkou.
icon | 12.08.19 07:36:16  |  (8.0.7) | Ivan   Volby
Důležité budou příští rok krajské a následně parlamentní volby. Můj názor je,že může vypadnout ČSSD,TOP09,STAN. O ostatní místa ať se poperou.
Otázkou je,kolik lidí se dostaví k volebním urnám.
icon | 12.08.19 08:13:59  |  (8.0.7) | kamil   Franc
Svážení cikánských voličů k volbám a sliby jim jsem osobně neviděl, ale slyšel jsem o tom (raději si už nepmatuju od koho), a poté z reakcí menšiny po prohraných volbách bylo zřejmé, že k tomuto, nebo podobnému muselo docházet.
Největší ostuda pro socana France bude, až bude muset začít pracovat (myslím vtvářet hodnoty a ne plkat), aby uživil sebe a svoji rodinu..
icon | 12.08.19 08:59:58  |  (8.0.7) | petr   re
Ano ČSSD, TOP 09 A STAN jsou na hraně tak jim držme volební lístky ať je to pro ně konečná.
Nic proti, ale pan Franc je již v důchodu tak pracovat asi nepůjde. Nebo si ho umíte představit jako pracujícího prdůcha jak dělá voziče na úpravně?
icon | 13.08.19 08:10:12  |  (8.0.7) | strejda   Petře,
France si jako voziče na úpravně představit neumím, ale tebe si jako krajského hejtmana představit umím.

Zapište Váš příspěvek do diskuze:
Jméno: (povinné)
E-mail:  
Předmět: (povinné max.255 zn.)
Zpráva:
Icon1
Icon2
Icon3
Icon4
Icon5
Icon6
Icon7
Icon8
Icon9
Icon10
Icon11
Icon12
Icon13
Icon14
Před odesláním příspěvku vyjadřete svůj souhlas s dodržováním pravidel fóra zapsáním slova ANO   
IP ze které bude odeslán příspěvek je 172.18.0.25 (nginx-proxy.nginx-proxy)
Pro zvýraznění textu můžete použít značky:
[B] = tučné - začátek, [/B] konec( např. [B]text[/B] ) [I] = kurzíva - - začátek, [/I] konec ( např. [I]text[/I] ) nebo smajlíky :) a :(
Provozovatel stránek neodpovídá za obsah uveřejněných příspěvků. Za uveřejnované příspěvky zodpovídají jejich autoři.
Uveřejněním příspěvku do diskuse vyjadřuje autor souhlas s pravidly fóra.
Pravidla fóra