Děje se

MICRONET ; inzerce nase.broumovsko.cz
Broumovské diskuzní fórum

Diskuzní téma:
 
icon | 17.08.19 20:10:55  |  (8.0.7) | rodák   jsem hrdý
Jsem hrdý, že jsem Broumovák.
Vždyť v kterém městě mají tolik cikánů poflakujících se po ulicích jako v Broumově.
V kterém městě se usazují černoši jako v Broumově.
V kterém městě mají tak málo pracovních příležitostí za tak málo peněz jako v Broumově.
V kterém městě se téměř nedá zaparkovat jako v Broumově.
V kterém městě mají svařené rezaté traverzy za nehorázné peníze na náměstí jako v Broumově.
V které městě mají tak schopného starostu, který toto všechno zdá se podporuje jako v Broumově.
V kterém městě Vás budou otravovat různí žebráci jako v Broumově.
V kterém městě budete denně potkávat zfetovanou cikánku s parukou ze silonu jako v Broumově.
V kterém městě zrenovují za mnoho milionů park s dětským koutkem aby se v něm mohli povalovat opilci jako v Broumově.
V kterém městě budete platit za svoz odpadu a odpad se vám bude kupit před domem jako v Broumově.
V kterém městě se budete bát vyjít po setmění aby vás neotravovaly tlupy černých výrostků jako v Broumově
Na to vše jsem hrdý...
icon | 18.08.19 10:46:40  |  (8.0.7) | opbh   Rodáku
Rodáku, zdá se mi, že máš nějaký mindrák. Ty bys nebyl spokojený nikdy a nikde.
icon | 18.08.19 19:27:04  |  (8.0.7) | Josef Doskočil   zamindrákový chochot
spíš chudáku
icon | 18.08.19 19:32:49  |  (8.0.7) | ex-broumovacka   rodák...
Má bohužel pravdu...
icon | 18.08.19 23:59:00  |  (8.0.7) | petr   re
Má bohužel pravdu, ale chápu, že je těžké to přiznat.
icon | 19.08.19 09:27:57  |  (8.0.7) | strejda   hrdý rodák
Pro Oupíbíejč a Pepu Doskočila: rodák má pravdu, bohužel.
icon | 19.08.19 15:11:58  |  (8.0.7) | znechucená   rodák
Má pravdu. Už tady bylo podobných příspěvků víc a vždycky se ozve někdo jako opbh a J.D., kteří se pustí do autora. Nežije se nám tady dobře.
icon | 19.08.19 17:36:40  |  (8.0.7) | opbh   Pro znechucenou
Máte pravdu, do autora si vždycky pustím. Nesnáším totiž ufňukánky, chlap který pláče na hloupém diskusním fóru jak se mu tu špatně žije je věc, ze které se mi lehce nadzvedává žaludek. Myslím, že dospělý člověk by měl umět vzít svůj život pevně do rukou a sbalit rodinu a přestěhovat se někam, kde budou všichni šťastnější.
icon | 19.08.19 18:35:55  |  (8.0.7) | rodák   jsem hrdý
pro opbh

jsem dospělý člověk a pevně do rukou bych nejradši vzal klacek na tu pakáž co se nám poslední roky v našem městě rozmnožuje
to za prvé a zadruhé nikam se stěhovat nechci, já z Broumova utíkat nebudu nemám kam, ať táhnou pryč ONI !!!
icon | 19.08.19 19:16:41  |  (8.0.7) | Jan   Jsem hrdý
Když zaprší v lese začnou vylézat hnědáci....... V Broumově ani pršet nemusí
icon | 19.08.19 19:18:13  |  (8.0.7) | znechucená   pro opbh
No jasně, ono je to jednoduché:
Miláčku, stěhujeme se a pomáhat postarším rodičům budeš holt muset dojíždět. Místo 2-3 menších návštěv týdně obětujeme každý víkend. Nebo jim šetrně sděl, že se stěhují s námi do velkého města a domek po rodičích musí prodat, aby si mohli vedle nás pořídit 1+1 v paneláku. Až budou potřebovat DD, můžou zapomenout na to, že by žili se staroušky z okolí, které znají už od mládí. Seženeme jim něco v okolí, abychom je měli blíž.

Menší děti, to nevadí, že tady máte kamarády a jinde si budete těžko zvykat, prostě jedeme a vaše pocity nikoho nezajímají. V nové škole si prostě zvyknete a hotovo. Co na tom, že máte rádi svého zubaře, prostě půjdete tam, kde vám ho sežene ZP.

Větší děti, gympl vám seženeme i jinde. Možná budete muset opakovat ročník. Možná tam nebude latina. Možná bude v každém ročníku 5 tříd a učitelé si vás nebudou pamatovat.Jste velcí a život není spravedlivý.

Milý domečku, který už 15 let splácíme a milujeme. Co na tom, že jsme si tě nechali postavit na míru naší rodině a bude těžké sehnat kupce. Co na tom, že jsme několik měsíců vybírali ten nejlepší pozemek, kde uvidíme západ slunce nad Stěnami. Nedá se nic dělat, půjdeme do města, kde jsou domy dražší a vezmeme první, co si budeme moct dovolit.

Skvělý plán.
Proč bychom nemohli spokojeně žít tam, kde je náš domov? My dospělí jsme se kdysi rozhodli tady zůstat a právě tady vychovávat svoje děti. Teď žijeme ve městě, které je srovnatelné s Mostem apod. Proč se máme měnit my? Žijeme tady, pracujeme, platíme daně a kdo má u domu městský chodník, ten ho zdarma uklízí.
icon | 20.08.19 08:50:58  |  (8.0.7) | petr   re
Hrdý na současné Broumovsko může být jedině... nechci být sprostý... jedině b**ec. Protože s historií tohoto místa nemá současná generace vůbec co dočinění, žije zde Česká náplavka.
icon | 20.08.19 13:19:07  |  (8.0.7) | Pavel   názor naplaveniny a jeho rodiny
"Rodák" v úvodu diskuze nemá z 91 % pravdu.
Pravda má pouze v jednom bodě: je zde málo pracovních příležitostí.
Každý musí zvážit kde chce žít.
Pokud je zde pro mne mnoho nepřekonatelných negativ, tak se odstěhuji jinam.
Nikde to ale nebude dokonalé.
Vždy je to něco za něco.

Jsem naplavenina z r. 1970. V r. 1975 jsem se zde oženil s místní starousedlicí. Koupili jsme v Broumově dům. Bydlí zde i rodina mladší dcery. Všem se nám zde líbí.
Starší dceři se zde nelíbilo, tak se odstěhovala.
Zeptejte se turistů, řeknou vám, jak Broumov zkrásněl.
icon | 20.08.19 14:05:55  |  (8.0.7) | znechucená   Pavle
Krása Broumova je jako Potěmkinova vesnice. Včera jsem viděla kontejner obalený červy. Dnes bezdomovce válející se na Álejce. Vím, že ti naši jsou v podstatě neškodní, ale kdybych si jako turistka chtěla v cizím městě sednout do parku, vybrala bych si jiný.
Kolik turistů se sem vrací? Broumov projdete za den a pak tady není co dělat.
icon | 20.08.19 14:06:04  |  (8.0.7) | Občan ČR   V Broumově je krásně !
V Broumově je krásně.
Prac.příležitostí je méně,ale kdo chce,práci najde.
Komu se zde nezamlouvá z jakéhokoliv důvodu,může změnit prostředí.
Všude chleba o dvou kůrkách...
icon | 20.08.19 15:21:56  |  (8.0.7) | opbh   Jsem rád
Jsem rád, že jsou tu i lidé, kteří mají stejný nebo podobný názor jako já.

Ona i ta "znechucená" na tom není tak zle. Má tu rodinu, svůj dům, dokonce i domek po rodičích! Děti tu mají kamarády a místo ve třídě na celkem kvalitním gymnáziu. Dokonce i zubaře se kterým je spokojená tu má. Takže se potřebuje jenom trochu politovat na diskusním fóru, že viděla bezdomovce a nevyvezený kontejner...

Vážená paní, jestli máte pocit,že v jiných městech nejsou bezdomovci, cikáni nebo špinavé kontejnery, tak si dejte studenou sprchu... spokojenost a životní štěstí je ve vaší hlavě, nezaláží na množství bezdomovců nebo kontejnerů.
icon | 20.08.19 17:51:27  |  (8.0.7) | znechucená   pro opbh
To byly příklady, pokud jste to nepochopil. Nemám domek a už nemám ani děti na místních školách. Moji vysokoškoláci se sem už nevrátí, neseženou práci v oboru. Co mě tady drží jsou právě ti starnoucí rodiče. Až skončí tahle moje povinnost, půjdu za dětmi.

Měla jsem tu teď na návštěvě rodinu z daleka. Jeden den na prohlídku města stačil a zbytek jsme strávili jinde. A věřte mi, že je tady víc míst, které jsme obešli obloukem, protože bych se musela stydět.

Ona ta anketa o životě ve městech ČR nelže. Jsme na chvostě a tipuju, že za pár let budeme poslední.
icon | 21.08.19 10:48:11  |  (8.0.7) | Josef Doskočil   ach jo
My, co máme nápady a tvrdě pracujeme, se tady máme dobře.
icon | 21.08.19 11:39:47  |  (8.0.7) | Koloděj   Odpověď
Když se vám někde nelíbí tak se odstěhujete a nebrečte. Všichni machrujete, jak máte vše ve svých rukách, jak na ně vezmete klacek... Velký prd, nikdo nemáte koule na to, abyste je vyhnali, za druhé samy víte, že je legálně nevyženete. Takže se buď s tím naučíte žít, začnete dělat třeba něco pro region, nebo začnete podnikat abyste se měli lépe a nemuseli chodit do kolbenky. Případně vás tu nikdo nedrží, republika má plno krásných míst, jen to chce méně sentimentu a vypadnout. V USA je třeba celkem normální, že se stěhují lidé přes celé státy za prací a nikomu to nevadí. Jen vy tady budete furt brečet, nadávat, nic pro své štěstí nedělat. Hlavně, že máte pivko, retko a diskuzi :)
icon | 21.08.19 11:55:56  |  (8.0.7) | Taky znechucen   Rodák má pravdu
Autor má pravdu. Smutný pohled na město kde potkáte jak jinak než nepracující verbež, jejich drzé spratky a ožralé bezdomovce povalující se v parcích. Pane starosto, nějak nevidím plnění vašeho slibu. A městská policie je tu od čeho? Neměla by dohlížet na pořádek města? Na co nové kamery, když se ignoruje bordel, kteeý se pod nimi děje? A proč se v parku, který je paradoxně vedle stanice MP schází pakáž a chlastá?
icon | 21.08.19 16:19:42  |  (8.0.7) | Josef Doskočil   souhlas
Souhlas s Kolodějem, lépe bych to nenapsal.
icon | 21.08.19 18:34:16  |  (8.0.7) | Pavel   Souhlas s Kolodějem a J. Doskočilem
Taky znechucen a jemu podobní budou znechuceni všude.
Rada pro všechny znechucené a nespokojené:
Kandidujte v příštích volbách. Určitě dostanete dost hlasů a můžete to v Broumově zlepšit.
Nebo se můžete vystěhovat někam hodně daleko, nejlépe na Sibiř. Tam by vás, mimo medvědů, nikdo neotravoval.
icon | 21.08.19 23:38:54  |  (8.0.7) | Pavel   ...
Nejlepší volbou bylo bohužel se odtud odstěhovat. Dopravní infrastruktura bídná, služby a vyžití jsou zde minimální, o víkendech je to tu bída s nouzí, aby člověk koupil normálně, tak musí použít eshop a nebo zajet minimálně do Náchoda nebo HK... Sic možná nájmy zde jsou celkem v normě, ale to je tak vše.
icon | 22.08.19 10:11:02  |  (8.0.7) | znechucená   všem spokojeným rýpalům
Modlete se, aby se odsud vážně neodstěhovali všichni slušní, pracovití a znechucení. To tady s vámi sluníčky zůstane jen pár vlků a smečka nepřizpůsobivých.
icon | 22.08.19 11:53:20  |  (8.0.7) | Taky znechucen   Znechucení
Pavle.. Nechci se stěhovat. Broumov je hezké město s krásnou okolní přírodou. Pracovních příležitostí nemnoho, ale dá se překousnout, vyřešit.
Co ale nepřekousnu je prostě pakáž, které je snad den ode dne víc, ve spodní části města po ulicích hlučné skupinky dělají městu ostudu, do penny si chodí krást a co hůř, už se stěhují do centra. Smutný pohled kam město s těma nemakačenkama spěje, nic víc.
icon | 22.08.19 13:00:38  |  (8.0.7) | Občan ČR   Životní podmínky
Problém je,že celá republika jen mluví. Např.podpora v nezaměstnosti se pobírá podle věku 5/8/11 měsíců. Kdo si za tu dobu práci nenajde,tak má být vyřazen. Stejně tak různé doplatky a příspěvky. Důsledná kontrola.
Hlavně pak lidi běžte k volbám,oni Vám zase něco slíbí. Ten,že sem nevtrhnou muslimské hordy,jiný zas,že se přestanou vyplácet dávky nepracujícím a další,že už konečně opraví silnice.
Můžete si jít stěžovat na úřad,možná Vám dají dobrou radu a pomůžou,když jsou placeni z Vašich peněz.
icon | 22.08.19 13:01:08  |  (8.0.7) | Pavel   Jak se Řekové vyrovnali s nepracující menšinou
Já vás chápu. Take se mi nelíbí nepřizpůsobiví občané a nemakačenkové. Jsou ale po celé republice. S nimi nemá problém jen Boumov. Chce to razantní postoj jako má Řecko a Slovensko.
U nás to, bohužel, nejde.
Jak se Řekové vyrovnali s nepracující menšinou:
ZAJÍMAVÉ POZNATKY Z ŘECKA Ing. Alena Péliová

Toto jsou asi ty důvody, proč je Řecko před krachem zachraňováno stylem:
buď se podvolit systému "západní demokracie" nebo zkrachujete.
Nám se o tom může jen zdát ...
Na dovolené v Řecku jsem se od domorodců dozvěděl, jak tam řeší cikánskou
otázku. Odpověď byla tak jednoduchá, že mi údivem spadla čelist.
V Řecku je postoj státu k cikánům (žádní "Romové" tam nejsou) velmi
jednoduchý. Pokud pracuješ pro stát a platíš daně (jako většina), stát pracuje
pro tebe. Pokud nepracuješ a neplatíš daně, stát nepracuje pro tebe a je jedno,
zda jsi červený, černý nebo žlutý.
Jednoduše cikáni ve větších městech mají své oplocené teritorium a tam, pokud
kočují - přespávají nebo zkrátka žijí. Stát se o ně nezajímá.
Obecně se však cikáni pasovali do role likvidovat a uklízet ulice od vyhozeného
železa, spotřební elektroniky a nepotřebných věcí.
Tyto suroviny svážejí na výkupní místa a inkasují za to peníze.
V Řecku žije cca 11 milionů obyvatel a 80% země pokrývají neúrodné hory.
Těch 20% úrodné půdy uživí všechny a ještě jim zbude.
30% populace pracuje v zemědělství.
Největším průmyslovým odvětvím je námořní doprava, která je třetí největší na
světě.
Příjmy z turistického ruchu tvoří 30% ve státním rozpočtu.
Když má mladá rodina třetí dítě, tak stát poskytne této rodině dotaci na koupi
osobního auta v ceně bez daně. Auto má červenou SPZ, a když ho policista
zastaví a neřídí ho osoba, která auto kupovala s dotací od státu, privilegia jsou
najednou pryč, a navíc ještě ta hanba s pokutou jako řemen. Až po pěti
letech může majitel auto prodat. Tato auta jsou velkou pomocí mladým lidem.
Školství funguje tak, že pokud oba rodiče pracují a platí daně, všechny děti mají
studium do maturity zdarma včetně stravování. Když pracuje jen jeden z rodičů -
děti mají studium zdarma, ale stravu si musí hradit. Když nepracuje ani jeden

z rodičů, musí děti platit školu od první třídy až např. po maturitu včetně
stravného.
Řekové rádi posedí se svými přáteli nebo rodinou na verandě či balkoně
a uspěchaný život je u nich vzácnou výjimkou.
98% obyvatelstva je pravoslavného vyznání s velkým důrazem na rodinu.
2% jsou muslimové a bez vyznání spolu s ostatními náboženstvími a sektami.
Ve vnitrozemí na vesnici téměř neexistuje kriminalita a ve větších městech je
velmi vzácná. Prostě v Řecku se nekrade. Stát zakázal na svém území hrací
automaty. Drogy jsou tam neznámou věcí, protože rodiny a víra jim nedovolí
něco podobného.
Pokud nechce mladík nastoupit povinnou vojenskou službu, tak o to může
požádat úřady a dostane modrou knížku. Dnes je služba v řeckých ozbrojených
silách natolik vážená, že žádosti o modrou knížku by se daly spočítat na prstech
jedné ruky. Hlavním problémem po vystavení je získání celoživotní
invalidity, která majitelům modrých knížek neumožňuje práci ve státních
službách. Ten kdo má modrou knížku je automaticky řazen na poslední místo ve
všech seznamech, které stát pro uspokojování svých občanů musí vytvořit.
Takže není osobou, která je volená, při podpoře v případě nezaměstnanosti je na
posledním místě i při žádosti o byt, transplantaci atd.
Prostě nic nedáš pro stát - stát nedá nic tobě.
V zemi, kde vzniklo slovo demokracie, je účast ve volbách povinná a
neúčast znamená vysokou pokutu. Zda do volební urny volič vhodí obálku s
hlasem nebo bez, je už na voliči. Výsledky voleb tam nikdo nezpochybňuje. Je
zajímavé, že v Řecku neexistují extrémistické strany a ani k tomu není
důvod. Menšiny se buď přizpůsobí většině, nebo potom platí - nechceme vás
tady.

Ing. Alena Péliová
Odbor implementace státní podpory výzkumu a vývoje, sekce vědy a techniky.
Ministerstvo školství, vědy, výzkumu a sportu SR, Stromová 1, 813 30 Bratislava.
icon | 22.08.19 17:56:24  |  (8.0.7) | Chameleon   Pavle
Co to je za pohádku, co to je za blábol ... Jaké povinné volby v Řecku s pokutou? Řecko není totalita. Poslední volby v Řecku měli účast 58%, extremistické strany v Řecku jsou, v parlamentu mají Komunisty, neonacisté se tam nedostali. A článek ze seriozních novin s první větou: "Kampusy řeckých univerzit už nemají u studentů valnou pověst. Staly se místem, kde přibývá loupeží, vandalismu, přepadení a drogových obchodů. Alarmující situace znepokojila i více než pět stovek posluchačů soluňské Aristotelovy univerzity, kteří ve svém otevřeném dopise popsali situaci jako naprostou anarchii" vypovídá o příspěvku paní Péliové za vše.

Prosím ověřujte si fakta. Děláte z jiných zemí utopii a z naší kde co. Ale když byste projeli celý svět, tak byste zjistili, jak se zde máme opravdu dobře.
icon | 02.09.19 16:22:43  |  (8.0.7) | jAROSLAV BANÍK   Slovanská mentalita se stále zhoršuje
Vy, kteří si říkate Češi si uvědomte, že čistých Slovanu vás je sotva 10%, ostatní jsou kříženci Slovanu a nájezdníků, což byly Nomadi, Avaři, Alani, keltové, které jste odtud vyhnali, což bylo vzorem pro Španělí a Portugalce, když v Americe vyhaněli indiány. Co by tady asi bylo kdyby sem nepřišel franský kupec Samo, který Slovany srovnal do latí a založil tady SAMOVU
ŘIŠÍ.Možna by se Slovane vymlatili a přikočovala by sem nějaká čistější rasa. Vy kříženci se vyznačujete tím, že ponížujete každou rasu, která nevypadá jako vy. Slyšeli jste někdy aby se vzájemně ponížovali Řekové, Turci, Itálové a Španěle? Ne protože všichni jsou vlaši jako Romové.
icon | 04.09.19 20:49:46  |  (8.0.7) | S.Solovický   Jaroslav Baník
Panu Baníkovi se celá historie zkoncentrovala do několika hloupých a nenávistných frází, kterými útočí proti "křížencům, kteří si říkají Češi" a kteří "ponižují čistou rasu, která nevypadá jako oni". Pozoruhodná je jeho zběhlost v rasové teorii. Alfred Rosenberg by byl jistě potěšen, že jeho učení našlo po letech ohlas právě u příslušníka té stoprocentní rasy, tak odlišné od desetiprocentních Slovanů.
icon | 11.09.19 08:54:58  |  (8.0.7) | Broumovak   for Petr
Jaká česká náplava? Ty máš snad ještě v truhle na půdě kraťasy s padacím mostem?????
icon | 11.09.19 10:22:30  |  (8.0.7) | XY   Také pro Perta
Přistěhoval jsem se před 58 lety, jsem tedy také "náplavka
icon | 11.09.19 10:34:03  |  (8.0.7) | XY   Také pro Petra
Přistěhoval jsem se před 58 lety, jsem tedy také "náplavka"?
icon | 12.09.19 12:31:08  |  (8.0.7) | Gabriela   Ja hrda jsem.... a ne ironicky
Nebudu to ani cist... myslim, ze všude je něco.... jen se chci vyjadrit k te zfetovane cikance...
Je to holka, která nikomu neublizuje… nikdy jsem ji nevidela ani zebrat, nebo nekoho obtěžovat… Je to holka chudak… Otec na ni v peti letech testoval drogy…. A proto takhle dopadla… Takze budte hrdi na co chcete… a chodte pesky 
icon | 14.09.19 09:13:16  |  (8.0.7) | petr   re
Ano, bohužel Česká náplavka je stále náplavka. Hezký den

Zapište Váš příspěvek do diskuze:
Jméno: (povinné)
E-mail:  
Předmět: (povinné max.255 zn.)
Zpráva:
Icon1
Icon2
Icon3
Icon4
Icon5
Icon6
Icon7
Icon8
Icon9
Icon10
Icon11
Icon12
Icon13
Icon14
Před odesláním příspěvku vyjadřete svůj souhlas s dodržováním pravidel fóra zapsáním slova ANO   
IP ze které bude odeslán příspěvek je 172.18.0.25 (nginx-proxy.nginx-proxy)
Pro zvýraznění textu můžete použít značky:
[B] = tučné - začátek, [/B] konec( např. [B]text[/B] ) [I] = kurzíva - - začátek, [/I] konec ( např. [I]text[/I] ) nebo smajlíky :) a :(
Provozovatel stránek neodpovídá za obsah uveřejněných příspěvků. Za uveřejnované příspěvky zodpovídají jejich autoři.
Uveřejněním příspěvku do diskuse vyjadřuje autor souhlas s pravidly fóra.
Pravidla fóra