Děje se

MICRONET ; inzerce nase.broumovsko.cz
Broumovské diskuzní fórum

Diskuzní téma:
 
icon | 30.03.20 08:53:04  |  (8.0.24) | Ekofarma   Bošina
Vážení zákazníci,
jak už jistě víte, dostala jsem se do kontaktu s člověkem nakaženým koronavirem. Na základě testu jsem se dnes dozvěděla, že jsem pozitivní i já a tudíž se na naší farmu ode dneška vztahuje karanténa. Pokud máte obavy z nákazy, tak Vás můžu uklidnit, že v době, kdy jsme všichni nosili roušku a svědomitě dodržovali bezpečnostní hygienická opatření se toto riziko naprosto minimalizovalo. Přenos z potravin také není prokázán. Pro jistotu jsem to konzultovala s hygieničkou. Problém mohl nastat cca před 14 dny, v době, kdy roušky nebyly povinné. Ale to se, bohužel, mohl nakazit každý kdekoli. Jelikož se u mne neprojevily klasické příznaky, jako je teplota, kašel, dýchavičnost apod, byla jsem překvapená pozitivním výsledkem testu. Pokud se u vás vyskytnou jakékoli, i nepatrné, příznaky koronaviru, můžete kontaktovat svého obvodního lékaře nebo hygienickou stanici. Buďte proto na sebe opatrní, nepodceňujte žádné příznaky, které se jeví jako naprosto běžné a dodržujte pečlivě bezpečností a hygienická opatření. Bohužel, s vyšším počtem testovaných bude obrovsky stoupat i počet odhalených pozitivních, kteří jsou všichni mezi námi. Moc mě mrzí, že k tomu došlo, ale taková je prostě situace a pravděpodobně se tomu většina z nás nevyhne.
Lucie Bošinová
icon | 30.03.20 09:03:50  |  (8.0.24) | Petr David   super příspěvek
Tohoto příspěvku si velice vážím, díky. Nezbývá než dodat, ať vše proběhne co nejmírněji a to nejen u Vás!
icon | 30.03.20 09:34:45  |  (8.0.24) | Jaroslav Havel   Ekofarma
Takhle to ma byt v praxi. Ne tak, jak to razi stat, zatloukat zatloukat, hlavne GDPR at neni lync. Starosta by se mel inspirovat a pustit informace mezi lidi, pokud je schopen si je obstarat. Mate u me deset tisic palcu pani Bosinova. Na inkognito at si hraji v Praze.
Pokud mate starosto k...le, zverejnete informace minimalne o poctech nakazenych ( otestovanych, potvrzenych ), idealne po jednotlivych obcich. A pak mate dalsi volby v kapse :)

PS: doneslo se ke me, ze v nejake restauraci na janovickach je nekdo pozitivni. Mohli by se inspirovat take.
icon | 30.03.20 10:39:07  |  (8.0.24) | Broumovák   Havel
Taky jsem to slyšel. Taky prý někdo z kavárny v klášteře, Ulita a jak psala MUDr. Veselá, tak byli dva pracovníci Edumedu v kontaktu s nakaženými a jakou v karanténě. Tak tohoto tady bude víc. Mělo by být povinností starosty a jeho party informovat obyvatele tak jako třeba je to v Jaroměři nebo v České Skalici.
icon | 30.03.20 10:46:38  |  (8.0.24) | Jaroslav Havel   Ekofarma
Broumovaku to me ani nerikejte ze nekde to jde?!
Krome toho ze se ke me doneslo o tech Janovickach, tak se ke me doneslo i to, ze karantena trva nove jen 10 dni. Testovat samozrejme netreba.
icon | 30.03.20 11:59:40  |  (8.0.24) | Pavel Košňar   Pro pani Bošinovo
Nesmírně si vážím Vašeho příspěvku. Toho, že jste veřejně přiznala to,
co mnozí nakažení, naprosto nesmysně, tají.
Pevně doufám, že jste tímto příspěvkem inspirovala ostatní nakažené nejen na Broumovsku.
Mělo by být povinností všech nakažených nás informovat.
Děkuji Vám za odvahu.
icon | 30.03.20 12:09:21  |  (8.0.24) | Lenka Rýdlová   Karantena
Milá Lucko, tohle je správný příklad komunikace inteligentního člověka. Jde nám všem o jedinou věc. Ochránit vnímavé jedince. Vůbec nejde o to kdo to má nyní, zítra to můžeme mít všichni. Pokud mám podezření, jdu na testy. Pokud se nedám testovat tak je sice pěkné, že můžu říkat, že jsem negativní a nikdo na mě nebude ukazovat, ale jsem stokrát nebezpečnějsí než ten, kdo se nechá otestovat a při pozitivitě se izoluje. Jsem jeden z pracovníků Edumedu, který je v karantěně. Příznaky zádně nemám, ale otestovat jsem se dala kvůli pacientum, výsledek je negativní, ale to neznamená , že tento vir nemůžu chytnout. Přátelé, jsme v tom všichni spolu, všechno zvládnemě, ale je potřeba být k sobě upřímní a otevření. Do měsíce bude mít s touto situací zkušenost každá rodina a bude úplně jedno kdo byl první nebo desátý. Apeluji na všechny, kdo máte podezření tak se dejte testovat a informujte ostatní. Nákaza je všude a pokud nekdo říká, že u nich ještě ne, tak věřte, že tam taky, ale nikdo se nedal testovat. Tak to prostě při epidemii chodí a s tím nikdo nic neudělá. Hlavně ochranme ty oslabené. Ještě jednou díky Lucce za její přístup a přeji jim vše dobré a těším se zase jak si u nich nakoupím, už teď se mi po dobrůtkách stýská
P.S. Jo a pokud se někdo bojí negativní reakce okolí, tak pamatujte, že blbost je věčná a nezmění to ani epidemie
icon | 30.03.20 13:20:44  |  (8.0.24) | Jaroslav Havel   Ekofarma
Kdo vi, jestli neexistuje nejaka iniciativa, hnuti nezavisle na statu, kde by se clovek nahlasil sam. Na tohle jsou asi nejlepsi socialni site.
icon | 30.03.20 17:56:29  |  (8.0.24) | Petr Škoda   Bošina
Paní Bošinová hluboce před Vámi smekám a doufám, že jste vzorem pro toho koho to múže potkat a že to může být kdokoliv. A přeji brzké uzdravení a zdraví celé rodince. A nebojte dobře to dopadne:-)
icon | 30.03.20 20:28:19  |  (8.0.24) | Starosta   Pro pana Havla
Už jsem to dával na web - Ministerstvo zdravotnictví zakázalo Krajské hygienické stanici HK poskytovat jakékoliv informace, tudíž JÁ PROSTĚ ŽÁDNÉ INFORMACE NEMÁM. Asi to stejně nepochopíte a budete psát, že jsem lhář, no tak co s tím nadělám.
Mám pouze stejné info ze sociálních sítí, jaké máme všichni. Mohu to pouze doplnit o spekulaci, že vzhledem k tomu, jak málo se testuje, je jasné, že v Broumově jsou již desítky lidí s koronavirem, jenom o tom nikdo neví.
icon | 30.03.20 21:18:33  |  (8.0.24) | Jaroslav Havel   Pro pana starostu
O lharich nepadlo zatim ani slovo. Zbytecne predjimat.
Zaskocila me informace o Jaromeri a Ceske Skalici, Vas take? Lze to vyvratit jako famu?
icon | 31.03.20 09:12:57  |  (8.0.24) | Honza   Jaroslav Havel
A neměl byste spíš vy dodat zdroj kde jsou tyto informace z Jaroměře a Skalice k nalezení?
icon | 31.03.20 10:01:58  |  (8.0.24) | Jaroslav Havel   Honza
A ctete vsechno nebo jen neco? Tolik se toho nenapsalo abyste to nenasel.
icon | 31.03.20 12:40:32  |  (8.0.24) | Jitka Nigrinová   nejen pro Jaroslava Havla
Ahoj Jardo,
známe se, nebudu Ti vykat, snad nevadí :-). Odpověď, má reakce je ale pro všechny, kteří "řeší stále dokola", proč Broumov (starosta) konkrétní informace o počtu nakažených v Broumově nesdělí, ač jak "zdroje" uvádějí jinde, např. v Jaroměři nebo České Skalici toto sdělují. Spekulace o tom, že město tyto informace má a snad záměrně je nezveřejní (poznámka mj. z FB města) se mi skutečně nelíbí , spíše mne to mrzí, neboť vím, že to není pravda. Považuji za správně potvrdit to, co pan starosta píše ve svém příspěvku. Poslední informace, kterou město v souvislosti s počtem nakažených osob za ORP Broumov od KHS doslalo (na základě dotazu pana starosty) a tu i zveřejnilo bylo v pondělí 23.03. (počet nakažených 0). Ve středu 25.03. na stejný dotaz KHK městu sdělila, že na základě zákazu Ministerstva zdravotnictví už tyto informace, podrobněji za ORP sdělovat nebude, pouze za celý okres. Tak to je a "přes to vlak zkrátka nejede". A k těm "zdrojům" Jaroměř, Česká Skalice... hledala jsem oficiální informace, ne jen, že to někdo napíše... snad jsem se dívala správně. ČS, tam jsem na jejich webu ani žádnou zprávu k počtu "u nich" nakažených nenašla. Jaroměř, tam mají na webu poslední informaci k počtu nakažených datovánu stejně jako město, tj. k 23.03., pak již nic. Jsem tedy přesvědčena, že to, že někdo dnes píše, že to tam a tam říkají, je starší informace, ano, dříve to sdělovali. Pokud bude mít kdokoli z občanů zájem o relevantní informace, nedotazujte se zde, nespekulujte, ale zeptejte se "na patřičných místech" :-), oficiálně, přímo a konkrétní osoby. Kontakty jsou zveřejněny na webových stránkách města, případně mi napište sekretariat@broumov-mesto.cz, předání dotazu zprostředkuji.
Hezký den.
Jitka Nigrinová, sekretariát MěÚ
icon | 31.03.20 13:47:12  |  (8.0.24) | Honza   Jaroslav Havel
Našel jsem přesně ty informace, které paní Nigrinová, tedy do 23.3. Máte nějaké čerstvější nebo pouze jpp? Pokud ne, doporučuji více myslet a kontrolovat zdroje než něco takového příště vypustíte.

Přeji dostatek tělesného i duševního zdraví.
icon | 31.03.20 14:12:33  |  (8.0.24) | Jaroslav Havel   Ekofarma
Jitka Nigrinova: diky

Honza: to myslite vazne? Dejte si par lekci s UčíTelkou, cteni, nez budete nekomu neco doporucovat a potom se obratte na broumovaka az se tim morem textu prokousete.
icon | 31.03.20 18:53:02  |  (8.0.24) | Knedlik   Pro Jaroslava Havla
Nejvíc tady doporučujete vy. A to dokonce kurs čtení někomu, kdo evidentně umí psát. Tak přestaňte machrovat a uveďte ten zázračný zdroj aktuálních údajů, o kterém jen vy tvrdíte, že si jej najde každý, kdo umí číst. Sám vím jen o datech ze zmíněného 23.3. a o ničem novějším, co by prezentovalo oficiální čísla na úrovni měst, nevím. Přijde mi to, že si jen honíte ego a nejste schopen přiznat, že jste si naběhl a že ten váš zázračný zdroj už začíná mít fousy. Tak nám dokažte, že se mýlíme my ostatní a vrhněte sem odkaz.
icon | 31.03.20 18:57:03  |  (8.0.24) | Knedlik   Ještě dovětek
Trochu mi to připomíná našeho pana prezidenta, který přesně ví, že viděl Peroutkův článek, ale doposud ho nikdo nikde nenašel.
icon | 31.03.20 19:44:34  |  (8.0.24) | Jaroslav Havel   Ekofarma
https://broumovske.info/forum/item.php?id=00018968&page=1&tid=00018965

Roky programovani vas odnauci pouzivat horni radu. Reste formu a na obsah kaslete.
Odkaz na zdroj informaci mate nahore, ptejte se broumovaka a kurz cteni doporucuju i Vam Knedliku. Mozna ale jen cteni stacit nebude ale s tim Vam uz ted nikdo nepomuze.
icon | 31.03.20 19:47:20  |  (8.0.24) | Honza   Jaroslav Havel
Samozřejmě vím, co v tomto vlákně psal Broumovák. To, co napsal však obhajujete vy. On od té doby dělá mrvého brouka. Já jsem po vás chtěl nějaký ověřený zdroj, ne Broumováka. Pokud je pro vás něco takového ověřená zpráva, tak už se nedivím ničemu :-) Howgh.
icon | 31.03.20 19:52:57  |  (8.0.24) | Jaroslav Havel   Honza Knedlik
Nevim, proc na Vas jeste reaguju. Sam jsem se podivoval nad informaci od broumovaka a starostovi jsem napsal ze me ta infrormace zaskocila, jestli me ji muze vyvratit nebo potvrdit. Cemu nerozumite? Vyvratit nebo potvrdit?. A to nasledne udelala Jitka Nigrinova.
Mlatite akorat prazdnou slamu. Trosku trolli zpusoby.
icon | 31.03.20 19:59:01  |  (8.0.24) | Honza   Jaroslav Havel
"Reste formu a na obsah kaslete"

:D :D

Omlouvám se, došlo mi, že vám asi vypadlo "i" a jelikož na konci věty chybí vykřičník je to věta oznamovací, nikoli výrazně rozkazovací. Ale pobavilo mě to, tak jsem se ještě jednou neudržel.

Na druhou stranu, ještě stále nejsme v totálním srabu, když se tu bavíme o prkotinách. Bohužel, bude hůř. Tak se všichni držme a dělejme možné i nemožné, abychom se konce ve zdraví dožili a dopovídali si to třeba v hospodě u pivka ;-)
icon | 31.03.20 20:16:08  |  (8.0.24) | Knedlik   Obsah a forma
Obsah bez formy, je jako jídlo bez vzhledu a chuti. Sice nasytí, ale neoslní. Ucelený obraz podává právě soulad obsahu s formou.
icon | 01.04.20 13:23:02  |  (8.0.24) | Ekofarma   zdroj
jen doplním zdroj že 25.3. bylo řečeno že Jaroměř a Skalice mají nakažené... tedy po 23.3 ....uvádím jen zdroj a netvrdím že má město jiné informace než uvádí!!!

https://nachodsky.denik.cz/zpravy_region/ceska-skalice-jaromer-koronavirus-covid19-nakaza-infekce250320-na.html
icon | 01.04.20 16:08:45  |  (8.0.24) | Jaroslav Havel   Skupina na facebooku
Pani Bosinova, jelikoz jste prisla tady jako prvni s verejnym "priznanim", napadlo me, jestli byste nechtela vytvorit na facebooku skupinu, neco jako "Broumovsko jsem pozitivni na COVID-19. Preci jen broumovske forum to je takove nic, kdejaky Honza s Knedlikem si navzajem kontrolujou pravopis... Clovek by tam s vedomim rizika zverejnil informaci jako Vy a melo by to daleko vetsi dosah nez toho.
icon | 03.04.20 19:22:24  |  (8.0.24) | Pavel   Vadí večírky, potkávání lidí v lese ne. Hygienik varuje před strachem
Z dnešního článku na iDnes:

Odráží se na tom, že máme v kraji odlehlejší oblasti jako Broumovsko, Orlické hory nebo i Krkonoše, když jsou zrovna bez turistů?
Samozřejmě šíření nákazy souvisí s koncentrací lidí, s tím, jak se scházejí, jak se dostávají do skupin, kde jsou v úzkém kontaktu. Takže pochopitelně horské oblasti mají větší šanci, že případů bude méně.

Když se díváme na čísla, nejvíce nakažených je v okresech Hradec Králové a Náchod. Lze říci, že tyto okresy v době nástupu epidemie měly jarní prázdniny a lidé se vraceli ze zahraničí?
Takto bych to nehodnotil. U Hradce, vzhledem k tomu, že je tady obyvatel nejvíc, se vyšší čísla dají očekávat, ale jsou to případy rozstrkané do jednotlivých míst. Nejde tedy nějak generalizovat, proč tady jsou. Řekl bych, že na Hradecku je to úplně přirozený vývoj. Na Náchodsku je to trochu specifické, protože tam došlo ke značnému nárůstu případů proto, že onemocněly celé rodiny. Když vám onemocní třeba dvě rodiny, které mají deset členů, rázem počty celkově vyskočí.

Zdroj: https://www.idnes.cz/hradec-kralove/zpravy/krajska-hygienicka-stanice-hradec-kralovehradecky-rozhovor-ivan-kucera-koronavirus.A200403_542145_hradec-zpravy_tuu
icon | 04.04.20 23:55:48  |  (8.0.24) | Petr   pro Jitku Nigrinovou a Starostu
V Červeném Kostelci bylo rozesláno pomocí aplikace Mobilní rozhlas upozornění na výskyt Covidu 19 u jednoho občana. Starosta díky přímé komunikaci s KHS HK byl informován. Proč ne zde? Červený Kostelec není jen okres. Šlo by to zařídit?
icon | 23.04.20 15:16:04  |  (8.0.24) | Covid   Kdo?
kdo je covid?
icon | 23.04.20 15:18:36  |  (8.0.24) | kovidman  
já vole

Zapište Váš příspěvek do diskuze:
Jméno: (povinné)
E-mail:  
Předmět: (povinné max.255 zn.)
Zpráva:
Icon1
Icon2
Icon3
Icon4
Icon5
Icon6
Icon7
Icon8
Icon9
Icon10
Icon11
Icon12
Icon13
Icon14
Před odesláním příspěvku vyjadřete svůj souhlas s dodržováním pravidel fóra zapsáním slova ANO   
IP ze které bude odeslán příspěvek je 172.18.0.25 (nginx-proxy.nginx-proxy)
Pro zvýraznění textu můžete použít značky:
[B] = tučné - začátek, [/B] konec( např. [B]text[/B] ) [I] = kurzíva - - začátek, [/I] konec ( např. [I]text[/I] ) nebo smajlíky :) a :(
Provozovatel stránek neodpovídá za obsah uveřejněných příspěvků. Za uveřejnované příspěvky zodpovídají jejich autoři.
Uveřejněním příspěvku do diskuse vyjadřuje autor souhlas s pravidly fóra.
Pravidla fóra