Děje se

MICRONET ; inzerce nase.broumovsko.cz
Broumovské diskuzní fórum

Diskuzní téma:
 
icon | 28.09.20 11:40:36  |  (8.0.3) | ,,,---,,,   virus
Dá se někde zjistit, kolik je případů v Broumově? Nepanikařím, jsem jen zvědavá. V Polici v důchoďáku je už 7 nakažených (není to drb, pracuje tam sestra), tak by mě zajímalo, jak jsme na tom my.
icon | 28.09.20 17:01:03  |  (8.0.3) | Petr   Virus
Je to tu, tak jako jinde. Nemocnice, ZŠ žáci i učitelé. Být opatrný? Určitě. Chránit své starší a nemocné blízké? Jasně. Předem se z toho zbláznit? NE. Dřžím nám palce. Buďme obezřetní, ne však totálně zblblí.
icon | 28.09.20 18:00:04  |  (8.0.3) | Honza   pro Petra
Tesat do kamene! Ale bohužel ve VŠECH mediích se prezetují jen názory ode zdi ke zdi. Tedy totální antirouškaři a totální rouškaři. Nic rozumného meti. Jakýkoli fanatismus je špatně.
icon | 28.09.20 21:19:10  |  (8.0.3) | Petr David   Místo médií bych naslouchal odborníkům NA DANOU VĚC.
https://a2larm.cz/2020/09/jak-lekarske-celebrity-bojuji-s-koronavirem/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_req_id=3KnXDFFGJvV-202009281721&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box
icon | 28.09.20 23:23:27  |  (8.0.3) | ,,,---,,,   virus
Souhlasím, děsit se je na p*d. Chce to zodpovědnost a ohleduplnost. Jen mě zajímalo, jestli se dají někde sehnat podrobnější data, než jen celkový počet nakažených v okrese.
icon | 29.09.20 14:01:15  |  (8.0.3) | opbh   virus
Taková data se sehnat nedají, hygienické stanice je nezveřejňují. Každopádně osobně znám v Broumově 4 lidi, co covid aktuálně mají. Vzhledem k situaci na Náchodsku předpokládám, že v Broumově bude nemocných několik desítek.
icon | 29.09.20 14:53:17  |  (8.0.3) | bfl   souhlas
Jen na hradebce je nekaženo pět učitelů.
icon | 30.09.20 08:37:26  |  (8.0.3) | yxz   Nejlepší je sedět doma na prdeli
Nejlepší je sedět doma na prdeli, nikam nelézt. Hlavně nechodit do hospody, tam se to viry a bakteriemi jen hemží.
icon | 30.09.20 10:23:52  |  (8.0.3) | pamětník   epidemie
Já vím, že Covid je hnus a doufám, že už ho nikdo z mých příbuzných a přátel nechytne, ale zaujal mě dneska na iDnes článek. Pamatujete si na ten rok?

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/nejvetsi-epidemie-chripky-v-historii-ceske-republiky-1995-tisice-obeti-plosne-uzavrene-skoly.A200921_123337_domaci_chtl
icon | 02.10.20 19:11:56  |  (8.0.3) | ,,,---,,,   počty v obcích
Už se to dá zjistit:

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/podrobna-mapa-jak-se-koronavirus-siri-v-obcich-122327#dop_ab_variant=0&dop_req_id=eN6BmguqtYF-202010021708&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
icon | 12.10.20 15:13:23  |  (8.0.3) | A.Opitz   Virus
Pro vsechny diskutujici
Velmi zajimave :The Great Barrington Declaration (v cestine)
I s moznosti podpisu
icon | 15.10.20 20:52:49  |  (8.0.3) | Petr David   pro A. Opitze
Citace z prohlášení: "Naštěstí toho víme o viru čím dál tím víc...."
Já teda nevím, jsem ve věci pouhý laik a proto můžu dát pouze názor. Pokud jsem dobře informován, tak ještě nebylo nikým prokázáno, že trvalejší imunita proti covidu funguje. Zatím není žádná země, která ustála promoření, naopak všechny, které se o to pokusily, IHNED duply na brzdu. Četl jem článek, že řízená imunita je nereálná, protože i kdyby byla nějak kýmkoli zorganizovaná, tak v době, kdy by začínali lidi umírat ve velkém, v tom okamžiku by se začali chránit sami i za cenu ztráty zaměstnání, ztráty přátel, cestování... Takže ekonomika, vztahy, zdraví, to še by šlo stejně do háje.
Ohrožených lidí jsou miliony jak chce někdo takové množství obyvatel reálně chránit?
Netuším, co je na tom prohlášení zajímavého, vím však naprosto přesně, že chceme-li projít průšvihem co nejlépe, musíme konečně zapojit OHLEDUPLNOST.
Taky velmi zajímavé: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/video-uzdraveny-ctvrtnicek-poslal-vzkaz-klausovi-a-smuclerovi-124533
icon | 15.10.20 21:32:01  |  (8.0.3) | Pavel   Pro Petra Davida
Imunita po prodělání Covid 19 je pouze krátkodobá. Odhaduje se to na 2 - 6 měsíců, v případě těžkého průběhu až na 12 měsíců. "Promoření" není cesta... Cestou je účinná vakcína. Do té doby je potřeba tlumit epidemii různými opatřeními. Čím více budeme tato opatření dodržovat a čím více budeme disciplinovanější, tím menší budou ekonomické ztráty a tím více budeme moci žít normální život.
icon | 15.10.20 22:19:09  |  (8.0.3) | Knedlik   Pro Pavla a Petra Davida a hlavně pro místní diskutéry
Konečně tu zaznívají rozumné a realistické názory, díky za ně. Škoda jen, že to odsud nejde jednoduše sdílet, aby si to přečetli právě ti diskutéři, kteří stále celou situaci zlehčují.
icon | 15.10.20 23:39:45  |  (8.0.3) | ,,,---,,,   virus
Problémem je taky to, že viry mutují. Mutují v organismu nositele, když se např. setkají s jiným virem. Takže se můžeme promořovat, bude to stát spoustu životů a za rok se sejít s Covidem 20. Jediná šance je chránit sebe i ostatní.

Já taky z celého srdce nenávidím roušky a minimálně jednou denně na ně nadávám, ale nosím je a nosit budu, dokud to bude nutné.

Zapište Váš příspěvek do diskuze:
Jméno: (povinné)
E-mail:  
Předmět: (povinné max.255 zn.)
Zpráva:
Icon1
Icon2
Icon3
Icon4
Icon5
Icon6
Icon7
Icon8
Icon9
Icon10
Icon11
Icon12
Icon13
Icon14
Před odesláním příspěvku vyjadřete svůj souhlas s dodržováním pravidel fóra zapsáním slova ANO   
IP ze které bude odeslán příspěvek je 172.18.0.25 (nginx-proxy.nginx-proxy)
Pro zvýraznění textu můžete použít značky:
[B] = tučné - začátek, [/B] konec( např. [B]text[/B] ) [I] = kurzíva - - začátek, [/I] konec ( např. [I]text[/I] ) nebo smajlíky :) a :(
Provozovatel stránek neodpovídá za obsah uveřejněných příspěvků. Za uveřejnované příspěvky zodpovídají jejich autoři.
Uveřejněním příspěvku do diskuse vyjadřuje autor souhlas s pravidly fóra.
Pravidla fóra