Děje se

MICRONET ; inzerce nase.broumovsko.cz
Broumovské diskuzní fórum

Diskuzní téma:
 
icon | 04.01.24 05:54:34  |  (8.0.25) | Jiří   Broumov kupuje unikátní sbírku za 6,5 milionu od pana Bergmanna
Broumov kupuje unikátní sbírku za 6,5 milionu korun od pana Bergmanna...

https://nase.broumovsko.cz/zpravy/broumovsko/broumov-kupuje-unikatni-historickou-sbirku
icon | 04.01.24 09:21:03  |  (8.0.25) | František   Sbírka
A proč ne? Pokud je ta sbírka unikátní a v podstatě jedinečná, tak mi to nevadí. Muzeum Broumovska to zcela jistě pozvedne a když k nám bude jezdit více turistů za historií do muzea, jedině dobře. Konečně něco, v čem nemá prsty filantrop. Oni se oba protagonisté moc nemusí. Jeden běhal s batohem po vesnicích a vydával knihy, druhý žádal a čerpal. A peníze? Určitě lepší nápad, než koupě radarů. To bylo také v úvaze.
icon | 04.01.24 15:03:56  |  (8.0.25) | Odborník   Sbírka
S pořízením historické sbírky lze jedině souhlasit. Jenom nevím, zda se současní dva zaměstnanci zvládnout postarat o tak rozsáhlou sbírku, zda jsou na to dostatečně erudovaní. Pan muzejník má jenom gymnázium a druhý zaměstnanec má vystudované učitelství na pedagické fakultě. O sbírku by se měl postarat někdo, kdo má vystudovaný obor ochrana kulturního dědictví, historii, muzeologii a kdo např. působil jako kurátor sbírkových a mobiliárních fondů. Navrhuji Mgr. Jana Hamerského.
icon | 05.01.24 06:09:45  |  (8.0.25) | Rebarbora   ad Odborník
proč to neřeknete tam, kde máte, a pláčete na anonymní fóru
icon | 05.01.24 12:38:54  |  (8.0.25) | Konrád   Odborníkovi
To, že má někdo "jen" gymnázium nebo "peďák", neznamená, že toho ví méně než historik, může toho vědět klidně více. Člověk není robot.
icon | 05.01.24 14:06:33  |  (8.0.25) | Nemel   Pro Konráda
Dobře jste to napsal, ale obávám se, že někteří v naší zemi nemají na tento fakt mentální kapacitu. Papír z oboru zkrátka reálně nic neznamená, pokud nejde zrovna o neurochirurgii. Podotknul bych navíc, že někdo, kdo má "jen gymnázium", má o 100% větší přehled a povědomí o mnoha oborech a hlavně, nové znalosti z jiných oborů zvládne vstřebat lusknutím prstu, což o "negymnaziálních" absolventech říct obecně nelze.

Panu Bergmannovi tleskám za tu dlouhodobou trpělivou práci při shromažďování sbírky a odměnu mu přeji. Zcela oprávněně si jí zaslouží.

Hezký den všem!
icon | 05.01.24 14:20:16  |  (8.0.25) | Odborník   Konrádovi
Ať město vypíše výběrové řízení na pozici ředitel muzea a kurátor sbírek. Uvidíme, kdo se přihlásí. Výběrová komise rozhodne, zda je lepší kvalifikací pro pozici ředitel muzea diplom z pedagogické fakulty v aprobaci učitelství pro 2. stupeň (občanská nauka, základy společenských věd), diplom z filozofické fakulty z historie a pomocných věd historických nebo jestli jenom stačí gympl.
icon | 05.01.24 17:39:22  |  (8.0.25) | Petr   Re..
No to je snad prdel?K čemu městu bude nějaká podělaná sbírka za 6,5?Za to by se dalo opravit tolik věcí.Hlavně že Němci,či jaký to sem jezdí turisti budou mít na a co koukat a místní z toho budou mít ho.no.
icon | 06.01.24 09:31:45  |  (8.0.25) | Jiří Vokoun   Sbírka za 6.5 melounu
Broumov má jednu z nejvyšších cen tepla v republice a bude si brát půĵčku 6.5 melounu na nákup soukromé sbírky. Nemělo by město mimo jiné raději řešit proč chce 1 450 Czk za Gj ? místo nesmyslného nakupu archiválií, na které si navíc musí vzít úvěr ? Rád navštěvuji místni kulturní akce, i v muzeu jsem byl, takže nejsem za "kulturního barbara", ale tohle mi pripadá jako totální nesmysl.
PS: Broumovskou vlnu jsem volil, chtěl jsem změnu, ale holt příště nevermore...
icon | 08.01.24 09:30:46  |  (8.0.25) | Pepa   Sbírka
Město to za naše peníze koupilo, protože pan Bergmann má velké finanční problémy a zároveň je to velký kamarád pana starosty, takže taková vánoční přátelská výpomoc za peníze, za které se mohlo něco opravit. FUJ!
icon | 08.01.24 10:48:03  |  (8.0.25) | Galapetr   Pepo,
pan starosta p. Bergmanna samozřejmě zná, ale lžete když tvrdíte, že s ním je velký kamarád!
icon | 08.01.24 10:56:09  |  (8.0.25) | Petr   Sbírka
Čekal jsem kdy se tu objeví Bitnarova klaka. A už je to tady :-)
icon | 08.01.24 12:58:48  |  (8.0.25) | Kárl   Re.:
S nákupem souhlas a ještě nakoupit ty radary a z pokut by se sbírka určitě zaplatila.
icon | 08.01.24 13:11:48  |  (8.0.25) | petr   radary
radary jsou na prd. Cigoši platit pokuty nebudou, poláci taky ne a těch pár kaček od bílech ty radary ani nezaplatí.
icon | 08.01.24 14:27:57  |  (8.0.25) | Petr   Re
Ale hlavně že by se kvůli tomu přijmulo dalších minimálně 5 úředníků.
icon | 08.01.24 20:01:11  |  (8.0.25) | JB   Bitnarova klaka
Nechtěl jsem do toho vstupovat, ale musím. Nevím, proč se kupovala celá sbírka, když ji pan Bergmann (jak sám píše) mohl rozprodat na části. Město tedy mohlo koupit pouze část sbírky dotýkající se našeho města, jak nakonec mínil i sám vedoucí muzea jako odpovídají a správné. Zbytek nechť si koupí muzeum Krkonoš či Adršpach. A ono to nebude jenom 6,5 milionu, ale budeme si na to muset půjčit. A pokud nahlédneme do parametrů poslední půjčky, tak to nakonec i s úroky bude milionů 9. Plus se ještě kvůli tomu navyšuje podstatně rozpočet muzea - na posílení personálu. Tak jo, máme na rozhazování.
icon | 09.01.24 18:31:37  |  (8.0.25) | Petr   JB
Za mě lepší sbírka než další hřište do foroty ;-)
icon | 09.01.24 18:41:05  |  (8.0.25) | Petr   Re
A co je užitečnější?Minulost nebo budoucnost? Hlavně když si kamarádi namastí kapsy za ???? vaše
icon | 09.01.24 18:42:25  |  (8.0.25) | Petr   Re
Peníze mělo být.Aby jste se nepo....
icon | 10.01.24 06:46:50  |  (8.0.25) | Petr   Re Re
Bez minulosti není budoucnost. A je dobré si připomínat to dobré i to špatné, abychom se poučili. To se bohužel neděje a podle toho dnes svět taky vypadá a řítíme se do ...
icon | 10.01.24 08:39:57  |  (8.0.25) | Jaroslav   Bitnarova kloaka
Podle mě to má mnohem větší význam, než třeba předražené sochy v ulicích a na náměstí, které byly jenom půjčené...
icon | 10.01.24 19:24:42  |  (8.0.25) | Pepa   to snad ne
Víte, kolik by za to mohlo být piv pro každého obyvatele Broumova?
icon | 17.01.24 17:36:21  |  (8.0.25) | Petr Bergmann   sbírka
K prodeji sbírky jsem se obsáhle vyjádřil dvakrát na Zastupitelstvu města Broumova a po odsouhlasení koupě městem také v rozhovoru pro web Naše Broumovsko. Nebudu tedy nyní rozebírat znovu důvody prodeje a význam toho, že sbírku jako celek koupilo město Broumov. Věřím, že budoucnost ukáže, jak prozíravé a smysluplné to pro město bylo. Je potřeba si uvědomit, že město a ani okolní obce žádné takové sbírkové a archivní materiály nemají, rozhodně ne v takovém rozsahu, takže jde o skutečně podstatné doplnění paměťového fondu, který takto přechází do majetku města, tedy veřejnosti.
Chci ale reagovat opět na pana Bitnara, který se s většinovým, tedy demokratickým rozhodnutím Zastupitelstva města Broumova neumí smířit a stále nákup sbírky rozporuje. Koupě jakékoli části sbírky městem nebyla na stole, nabídka byla pouze na koupi celku, o ničem jiném jednáno nebylo. Takto byl záměr představen na červnovém zastupitelstvu, kterého se ovšem pan Bitnar neúčastnil. Nevyužil ani možnosti po celé léto, aby si sbírku prohlédl a s jejím obsahem se seznámil, tuto možnost měli všichni zastupitelé. Zmínil jsem, že byli kupci, kteří měli o jednotlivé části sbírky zájem, ale po segmentech sbírky, nikoli podle lokalit. To znamená, že byl kupec na mapovou sbírku, kupec na staré pohlednice, další kupec na staré tisky a podobně. Aby si jednotlivé obce vybíraly ze sbírky, co se týká jejich historie, je zcela absurdní představa a svědčí pouze o naprostém nepochopení problematiky panem Bitnarem. Ten se ostatně nikdy netajil na veřejnosti tím, jak kulturou a péčí o historické dědictví pohrdá, není proto žádný div, že zakoupení sbírky městem, které je samozřejmě především investicí do kulturního bohatství města a do péče o poznání jeho historie a širšího okolí Broumova, se kterým bylo město vždy velmi úzce spojeno. Když pan Bitnar starostoval městu, řekl mi na osobní schůzce do očí, že když podpoří Bergmanna a jeho výstavy, žádné hlasy ve volbách mu to nepřinese, kdežto když udělá nové chodníky, má jisté hlasy alespoň těch, kteří po těch chodnících budou chodit. Tento způsob uvažování stojí za kritikou nákupu sbírky, pan Bitnar nikdy neuzná její hodnotu a význam pro město, protože mu kultura a historické dědictví nic neříkají.
Osobně zastávám názor, že město Broumov je zajímavé především svou historií, památkami a bohatým kulturním dědictvím, které je z velké části zapomenuto a nebo zničeno, ale lze jej připomínat, obnovovat a navázat na něj. Abychom toho byli schopní, musíme kulturní historii města a Broumovska jako celku, stejně jako širšího okolí, které bylo s Broumovskem vždy úzce svázáno, co nejvíce poznali. Tomu jsem zasvětil svou práci, desítky výstav, všechny mé publikace a rovněž sbírkovou činnost, jejíž plody nyní obohatí inventář Muzea Broumovska. Je to ten nejlepší způsob, jakým mohlo být se sbírkou naloženo a poděkování patří všem, kdo nákup podpořili a kdo této filosofii rozumí a v budoucnu se budou podílet na tom, aby byla sbírka efektivně využívána ve prospěch města, Broumovska a jeho obyvatel.

Zapište Váš příspěvek do diskuze:
Jméno: (povinné)
E-mail:  
Předmět: (povinné max.255 zn.)
Zpráva:
Icon1
Icon2
Icon3
Icon4
Icon5
Icon6
Icon7
Icon8
Icon9
Icon10
Icon11
Icon12
Icon13
Icon14
Před odesláním příspěvku vyjadřete svůj souhlas s dodržováním pravidel fóra zapsáním slova ANO   
IP ze které bude odeslán příspěvek je 172.18.0.58 (nginx-proxy.nginx-proxy)
Pro zvýraznění textu můžete použít značky:
[B] = tučné - začátek, [/B] konec( např. [B]text[/B] ) [I] = kurzíva - - začátek, [/I] konec ( např. [I]text[/I] ) nebo smajlíky :) a :(
Provozovatel stránek neodpovídá za obsah uveřejněných příspěvků. Za uveřejnované příspěvky zodpovídají jejich autoři.
Uveřejněním příspěvku do diskuse vyjadřuje autor souhlas s pravidly fóra.
Pravidla fóra